Uwaga! Konferencja przeniesiona online. Nowy termin 25 - 26 września 2020. Rejestracja bez opłat !


Drogie Koleżanki i Koledzy!

 

Już po raz 24 zapraszamy neonatologów, pediatrów i lekarzy rodzinnych na Wiosenne Spotkania Neonatologiczne. W związku z utrzymującą się sytuacją epidemiologiczną w kraju, postanowiliśmy zrealizować naszą konferencję online oraz skrócić ją do jednego dnia - 26 września 2020 roku. Wszyscy zdążyliśmy okrzepnąć po szoku pandemii SARS CoV 2 i chcemy wracać do normalności - nieco nowej, ale jak zawsze w wymiarze aktualizacji i podnoszenia wiedzy.

Zgłębimy między innymi tematy rozpoznawania i diagnostyki zakażeń u noworodków, bezpiecznego ograniczania antybiotykoterapii, nowości w zakresie resuscytacji noworodków na sali porodowej. Poruszymy zagadnienia z zakresu intensywnej terapii noworodków, zarówno wentylacji, jak i opieki minimalizującej ryzyka powikłań. Poruszymy wiele zagadnień z zakresu opieki nad noworodkiem zdrowym, jak też krytycznie chorym. Znakomici polscy wykładowcy nakierują swoje prezentacje na maksymalną praktyczność, tak przydatną w naszej pracy.

Nowością będą tematy kursów pre-konferencyjnych. Resuscytacja, bezpieczna tlenoterapia i - nowość! - kurs na temat oceny i postępowania w patologii wędzidełka podjęzykowego - dla wielu z nas problem do rozwiązania, a wśród neurologopedów – alarmująca potrzeba korekty istniejących praktyk szpitalnych.

Dokładamy wszelkich starań, aby dla każdego Uczestnika udział w konferencji był pożytecznie wykorzystanym czasem wśród tak wielu naszych codziennych zobowiązań zawodowych.

Mam też nadzieję, że wybrane przez nas nowe, niezwykle osobliwe i piękne miejsce spotkania zachęci do udziału w Wiosennych Spotkaniach Neonatologicznych. Wspólnie z firmą Medius, organizatorem konferencji, wybraliśmy ośrodek Magellan nad Zalewem Sulejowskim. Zapraszamy więc, czekamy na Państwa z gorącymi tematami w neonatologii, w otoczeniu fantastycznej, gościnnej przyrody ziemi łódzkiej.    


Maria Wilińska z Zespołem Kliniki Neonatologii CMKP

 

   www.medius.com.pl
tel. 22 642 09 40